از سوی مؤسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، برگزیدگان هفتمین جشنواره عکس «خانه دوست» معرفی شدند

تاريخ : ۱۳۹۹/۴/۲۴
  به گزارش روابط عمومی ، جواد براتی دبیر اجرایی هفتمین جشنواره ملی عکس خانه دوست در مراسم اختتامیه این دوره جشنواره که به صورت زنده در بستر اینستاگرام پخش شد، بیان کرد: نمایشگاه آثار منتخب هفتمین دوره جشنواره خانه دوست با نمایش 86 اثر از 47 هنرمند کشور در نگارخانه رضوان مشهد دایر شده است.
وی ضمن تقدیر از دبیران و دست اندرکاران برگزاری شش دوره گذشته جشنواره خانه دوست گفت: هفتمین دوره جشنواره زیر نظر محمدعلی چمی گو مدیر عامل مؤسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی و با داوری آثار توسط محمد ستاری، سید عباس میرهاشمی، مسعود زنده روح کرمانی، مجید ناگهی و سید علی حسینیان نسب برگزار شد.
براتی با بیان اینکه دبیرخانه هفتمین جشنواره خانه دوست از شهریور 98 آغاز به کار کرده بود، افزود: به همت این دبیرخانه چهار کارگاه آموزشی شامل دو کارگاه در مشهد و دو کارگاه نیز در گرگان و تبریز با حضور عکاسان علاقه مند در سال گذشته برپا شد.
دبیر اجرایی هفتمین جشنواره ملی عکس خانه دوست ادامه داد: برگزاری اردوی دو روزه عکاسی از زائرین پیاده حرم رضوی با حضور 50 عکاس منتخب از سراسر کشور در دهه پایانی ماه صفر و ایام شهادت امام رضا(ع) در مشهد، یکی دیگر از برنامه جانبی این دوره جشنواره بود.
وی گفت: این دوره جشنواره خانه دوست در پنج بخش «زیارت و آیین‌ های زیارتی»، «وقف و نذر رضوی»، «زیارت ‌های نوروزی»، «زائرین پیاده رضوی» و «زیر سایه خورشید» برگزار شد که بیشترین آثار ورودی به نمایشگاه مربوط به بخش زیارت و آیین های زیارتی است.
براتی ابراز کرد: محمد هادی خسروی، فایزه کابلی و جواد رضایی، به ترتیب رتبه های اول تا سوم را در بخش زیارت و آیین های زیارتی کسب کردند.
وی با بیان اینکه هیچ کدام از آثار رسیده به بخش وقف و نذر طبق نظر هیئت داوران شایستگی ورود به بخش نمایشگاه و دریافت جایزه را نداشت، افزود: در بخش زیر سایه خورشید نیز احمد تاجی و علی ابک شایسته تقدیر شناخته شدند.
دبیر اجرایی هفتمین جشنواره ملی عکس خانه دوست از علیرضا معصومی، محمدرضا بهمرام و امیرحسین کمالی به عنوان برگزیدگان اول تا سوم بخش زیارت های نوروزی نام برد و ادامه داد: نگین محمدی فرد، حمید عابدی و محمد حسن صلواتی نیز رتبه های اول تا سوم بخش زائرین پیاده رضوی را از آن خود کردند.
وی با اشاره بر اینکه 10 عکس موبایلی نیز در بخش زیارت و آیین های زیارتی هفتمین جشنواره خانه دوست پذیرفته شده است، گفت: جابر غلامی از اراک، امین بذرافشان از شیراز، حسین حسین زاده از مشهد، علیرضا رجایی شوشتری از مشهد، کیوان جعفری از ساری، مهدی خادم القرآنی از اصفهان، حدیث فقیری از مشهد، امیرمهدی نجفلو از همدان (دو اثر) و سلیمان گلی از تربت حیدریه، پویا بیات ( دو اثر) از و مریم آل مومن دهکردی از شهر کرد برگزیدگان این بخش موبایلی بودند.
براتی با تأکید بر اینکه با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور اختتامیه این دوره از جشنواره بدون حضور داوران و برگزیدگان و سایر مخاطبان آن در قالب این برنامه مجازی برگزار شد، افزود: هدایای نقدی برگزیدگان جشنواره به شماره حساب آنان واریز خواهد شد.
مخاطبان اختتامیه جشنواره عکس خانه دوست در ابتدای این مراسم توانستند از طریق صفحه اینستاگرام مؤسسه آفرینش ‌های هنری آستان قدس رضوی به نشانی aqart.ir@ و صفحه اینستاگرام این جشنواره به نشانی khane_doust@، از نمایشگاه آثار منتخب این جشنواره نیز به صورت مجازی دیدن کنند.
یادآور می شود، این نمایشگاه از 16 تا 19 تیر 99 در ساعت های 9 تا 13 و 17 تا 20 در نگارخانه رضوان واقع در مشهد، خیابان کوهسنگی 17، پلاک 16 پذیرای علاقه مندان است 

اولین جشنواره

دومین جشنواره

سومین جشنواره

چهارمین جشنواره

پنجمین جشنواره

ششمین جشنواره
 کتب در شش دوره جشنواره خانه دوست 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به جشنواره سراسری عکس خانه دوست است.